مقالات دانشجویی، تحقیق های دانشجویی و پروژه های دانشجویی، پایان نامه ها و پروژه های کارآفرینی، سوالات پیام نور، سوالات استخدامی ها، سوالات کنکور سراسری، سوالات کنکور کاردانی فنی و حرفه ای و سوالات کنکور کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) SpdShop.ir SpdShop.ir کاملترین مرجع فایل های دانلودی

تحقیق علم بیوشیمی


بیوشیمی علمی
با پهنای وسیع و نا محدود است و این علم تمامی علوم پایه ای را در خود جا داده است. تاریخچه این علم به 100 سال نمی رسد ولیکن در طول 50 سال اخیر پیشرفت های خیلی چشمگیری در این زمینه صورت گرفته . بیوشیمی پایه ی ملکولی یک موجود زنده و واکنش هایی که در طول آن رخ می دهد تا فعالیت های آن را مورد بررسی قرار می دهد . امروزه با کشف پروتئین های خاص در درون سلولی کنتیک آنزیمی مورد بررسی قرار می گیرد .

بیوشیمی شامل 3 رشته است .

بیوشیمی کلینیکی
1- Structural biochemistry
è
بیوشیمی ساختمانی
2- Metabolic biochemistry
è
بیوشیمی متابولیکی
3-clinical biochemistry
è

بیوشیمی کلینیکی
١- ساختمانی : علمی که به بررسی ساختار یک مولکول مثل پروتئین یا لیپید و یا … می پردازد .
٢- متابولیکی : علمی که به بررسی واکنشهای متابولیکی و مسیر هایی که مواد مغذی ( nutrient) مثل کربوهیدرات ها ، پروتئین ها و چربی ها قرار می گیرند را مورد بررسی قرار می دهد .
٣- کلینیکی : علمی که به بررسی علل بروز بیماری می پردازد .
امروزه به طور صد در صد مشخص شده است که بیشتر بیماری هایی که داخلی هستند و توسط عوامل خارجی مثل تصادفات بروز نمی کنند پایه بیوشیمیایی دارند مثلاً دیابت .
بیوشیمی ارتباطات بیماری ها را مورد مطالعه قرار می دهد . 90 تا 95 % بیماری ها تحت تاثیر اختلالات مسیر های بیوشیمی و مهار کننده های شیمیایی ایجاد می شوند . ( بیماری هایی در دام و انسان )
واژه ی بیوشیمی از کجا آمده است ؟
از کلمه ی عربی Alchemy آمده است که در عربی به معنای نهفته هاست و در حقیقت همان کیمیا گری است .
کیمیا گری : علمی بوده است که در زمان قدیم به صورت مخفی و نهفته صورت می گرفته ….
بیوشیمی واکنش های درون سلولی موجود زنده را مورد بررسی قرار می دهند . موجود زنده یکسری ویژگی هایی دارد که از موجود غیر زنده آن را متمایز می کند . در جهان حدود 100 عنصر شناخته شده . از بین این عناصر پیکره موجود زنده تا 95% از H , C , O, N درست شده است .


دانلود با حجم 98.5 کیلوبایت
مشاهده آنلاین فایل


نوع فایل: قالب بندی ورد
تعداد صفحات: 65 صفحه
اندازه فایل: 98.5 کیلوبایت
قیمت: رایگان


جهت سفارش و دانلود تحقیق علم بیوشیمی کلیک کنید .

ویا به آدرس SpdShop.ir مراجعه نمایید.


کلمات کلیدی:

دانلود رایگان علم بیوشیمی, دانلود علم بیوشیمی, علم بیوشیمی, تحقیق علم بیوشیمی, دانلود تحقیق علم بیوشیمی


SpdShop.ir کاملترین مرجع فایل های دانلودی:: برچسب ها : دانلود رایگان علم بیوشیمی , دانلود علم بیوشیمی , علم بیوشیمی , تحقیق علم بیوشیمی , دانلود تحقیق علم بیوشیمی ,
ن : حسین شایسته
ت : شنبه 21 آذر 1394
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند چاپ دیجیتال گریتینگ
بستن تبلیغات [X]